Jak bezpiecznie postępować z psem

Jak postępować z psem? Szkolenia dla najmłodszych

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje opisujące tragiczne w skutkach spotkania dzieci z psami. Czy możemy takich sytuacji uniknąć? Co możemy zrobić, by zwiększyć bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich w spotkaniu z rozzłoszczonym psem? Jakich zachowań powinniśmy unikać, by do takich, zbędnych, konfrontacji nie doprowadzać?

O tym właśnie traktuje szkolenie pt. „Jak postępować z psem?”, które członkowie naszej grupy organizują w szkołach i przedszkolach. Podczas spotkań w kameralnych grupach z dziećmi opowiadamy im o tym, jak pies, który w naturalny sposób jest zwierzęciem człowiekowi przyjaznym, potrafi zamienić się w niebezpiecznego przeciwnika, często w wyniku naszych, nieprzemyślanych zachowań.

W trakcie zajęć omawiane są podstawowe zasady postępowania z psami, zachowania, których należy unikać w ich obecności i sposoby radzenia sobie w sytuacjach podbramkowych. Przekazujemy dzieciom również wiedzę, jak w obecności psa  postępować, by obie strony wyszły z tego spotkania zadowolone – z uśmiechem na twarzy i merdającym ogonem :-).

Jeśli są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem takiego szkolenia, prosimy o kontakt pod numerem telefonu:
+48 604 791 002, +48 600 103 600 lub wysyłając mejla na adres: kontakt@dgpr.pl